Publikacje naukowe mają poszerzać wiedzę na temat badanych zagadnień, jednak szczegółowe informacje w nich zawarte interesują zazwyczaj tylko bardzo wąskie grono osób. Dlatego niezmiernie ważna jest popularyzacja wiedzy naukowej.
W cyklu „Nauka bliżej Ciebie” będziemy przybliżać dane bibliograficzne publikacji pracowników naszego Instytutu, z krótkim opisem wyników i odniesieniem do linków portali internetowych, które cytowały te publikacje, opisując w sposób popularnonaukowy określone zagadnienie.
Niejednokrotnie nasze badania zostały wykonane w wieloosobowym składzie, dlatego nazwiska pracowników Instytutu Nauk Biologicznych UPH w Siedlcach wyróżniono pogrubioną czcionką.
Jak zobaczysz, nasze badania opisane w publikacjach są dostrzegane przez różne portale, zarówno krajowe jak i zagraniczne.

W pięciu zdaniach o moich badaniach

prof. dr hab. Barbara Kot

dr hab. Barbara Kot, prof. uczelni