laureaci Polskiej Niezapominajki

Podczas 25-tego Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach po raz 19-ty wręczono Medale Polskiej Niezapominajki. Medal ten ustanowiony został przez przyrodników i przyznawany jest osobom, które z ogromnym poświęceniem i pasją podejmują działania prośrodowiskowe, realizują ważne cele sozologiczne oraz popularyzują wiedzę.

W tym roku Kapituła Medalu Polskiej Niezapominajki obradowała w składzie:
dr hab. Marzena Stańska, prof. UPH – przewodnicząca
dr Ryszard Kowalski, mgr Barbara Mileszczyk, prof. dr hab. Marek Żabka – członkowie.

Na posiedzeniu w dniu 28 września 2013 r. Kapituła wyłoniła 6 Laureatów tego wyróżnienia. Są nimi:
1. Urszula Tom (Tomasiuk) - poetka, za przyrodniczą wrażliwość wyrażaną w swojej twórczości.
2. Ewelina Puścian - nauczycielka biologii i chemii w Małkini Górnej, za przyrodniczą pasję i edukację
przyrodniczą uczniów i lokalnej społeczności.
3. Justyna Kierat - doktor nauk biologicznych, UJ, za badania nad pszczołami w środowisku przyrodniczym,
przyrodnicze publikacje i liczne spotkania popularyzujące wiedzę przyrodniczą.
4. Kazimierz Nóżka - leśnik z Nadleśnictwa Baligród, Leśnictwo Polanki, za ochronę przyrody, edukację
przyrodniczą i promocję Bieszczad.
5. Marcin Scelina - leśnik z Nadleśnictwa Baligród, Leśnictwo Roztoki, za ochronę przyrody, edukację
przyrodniczą i promocję Bieszczad.
6. Wiktor Niedzicki - popularyzator nauki, za popularyzację wiedzy.

Uroczystego wręczenia Medali Polskiej Niezapominajki dokonał JM Rektor Uniwersytetu w Siedlcach prof.
dr hab. Mirosław Minkina.
Serdecznie gratulujemy wszystkim tegorocznym laureatom Medalu Polskiej Niezapominajki!