INSTYTUT NAUK BIOLOGICZNYCH

Uniwersytet w Siedlcach

dr Barbara Patoleta

Zwierzęta jadowite - Które z nich są najbardziej niebezpieczne? Ile gatunków można spotkać w naszym regionie? Czy powinniśmy się ich obawiać? Na te pytania można było uzyskać odpowiedź w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach.

12 kwietnia w siedzibie biblioteki odbyło się wyjątkowe spotkanie "Podstępni łowcy. Jadowite tajemnice natury". Dr Barbara Patoleta, przedstawiła prezentację, podczas której przybliżyła zgromadzonym bardziej i mniej znane zwierzęta jadowite.

To wyjątkowe wydarzenie miało charakter edukacyjny, otwierając przed uczestnikami fascynujący świat jadowitych zwierząt i stanowiło ważny element edukacji przyrodniczej. Uczestnicy wysłuchali z wielkim zainteresowaniem wykładu, mieli także unikalną możliwość dotknięcia i pogłaskania pająka, co stanowiło prawdziwą atrakcję tego wydarzenia.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele przyrody i biologii, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach, Szkoły Podstawowa nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach, Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niwiskach.